Calendar

maj
28
wt.
Patronat: 12. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu. ABRYS, Wrocław
maj 28 – maj 30 całodniowy

12 edycja Konferencji Mechaniczne i biologiczne przekształcanie odpadów ? Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu, odbędzie się 28-30 maja 2019 roku w Wrocławiu.

Konferencja poświęcona będzie nowym tematom skierowanym na Regionalne Centrum Recyklingu. Poruszone zostaną nowe kwestie m.in. dotyczące zmian prawnych statusu RIPOK, kosztów funkcjonowania instalacji oraz temat dotyczący fermentacji w kontekście zagospodarowania frakcji biologicznej.

Nowa formuła Konferencji zostanie przedstawiona w Wrocławiu i będzie połączona z wizytą w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Gać w Oławie.

Nowe miasto, nowa formuła, nowy kierunek!

Więcej informacji już wkrótce.

Zapraszamy serdecznie !

Czytaj więcej: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/246/2019/05/28/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=e130f02a3c31bea5f3e5af59054d6185

maj
18
wt.
PATRONAT: 13. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, online
maj 18 – maj 19 całodniowy
PATRONAT: 13. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, online

Szanowni Państwo,

zapraszamy na kolejną edycję konferencji ?Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów?, która odbędzie się w dn. 18-19 maja 2021r., w trybie online.

Tegoroczna konferencja poruszy zagadnienia prawne i ekonomiczne związane z funkcjonowaniem instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Sprawdzimy jakie trendy towarzyszą obecnym i przyszłym planom modernizacji zakładów. Czy Regionalne Centra Recyklingu to dobry kierunek modernizacji MBP? O podnoszeniu efektywności istniejących już instalacji MBP oraz o najlepszych dostępnych technologiach porozmawiamy z przedstawicielami instalacji komunalnych i dostawcami nowoczesnych rozwiązań. Na rynku pojawia się coraz więcej frakcji bio, która jest cennym surowcem. Sprawdzimy w jaki sposób najlepiej wykorzystać bioodpady, jakie są dostępne metody ich zagospodarowania. Porozmawiamy również o hermetyzacji zakładów MBP oraz o sposobach zwalczania odorów.

Mamy nadzieję na spotkanie z Państwem, aby w gronie ekspertów wymienić doświadczenia oraz przedyskutować najważniejsze dla eksploatatorów instalacji MBP zagadnienia.

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/

maj
10
wt.
PATRONAT, specjalne zniżki dla Członków PIGO: 14. Konferencja Mechaniczne i Biologiczne przetwarzanie odpadów, ABRYS, Toruń i online
maj 10 – maj 12 całodniowy
PATRONAT, specjalne zniżki dla Członków PIGO: 14. Konferencja Mechaniczne i Biologiczne przetwarzanie odpadów, ABRYS, Toruń i online

Z przyjemnością informujemy, że PIGO objęła Patronatem branżowym 14. Konferencję Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, która organizowana jest przez Abrys w dniach 10- 12 maja 2022 r.

Zrównoważony rozwój, powracające rozporządzenie o MBP, ROP i system kaucyjny, konkluzje BAT, wzrost cen energii to niezwykle ważne tematy dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się mechanicznym i biologicznym przetwarzaniem odpadów. Wymogi na rynku stają się coraz bardziej zaostrzone dlatego firma Abrys, postanowiła w tym roku skupić się na nowoczesnych rozwiązaniach problemów, które dotykają branżę.

W imieniu organizatorów mamy niezwykłą przyjemność zaprosić na 14. Konferencje MBP, która w tym roku odbędzie się w mieście pierników, Kopernika i Zamku krzyżackiego — w Toruniu. Spotkajmy się zatem po raz kolejny stacjonarnie i w formule online oraz podyskutujmy o tym, co ważne dla naszej branży. Prelegenci skupieni będą głównie na następujących aspektach: zmianach prawnych, kwestiach ekonomicznych, gospodarce energetycznej, biologicznych metodach przetwarzania odpadów oraz nowoczesnych rozwiązaniach w mechanicznym przetwarzaniu.

Zaproszeni do dyskusji zostaną eksploatatorzy, eksperci oraz wszyscy uczestnicy konferencji. Pierwszy raz firma Abrys stworzy specjalny format, w którym każdy będzie mógł zabrać tak istotny głos w debacie o problemach dotykających sektor gospodarowania odpadami w technologiach MBP. Wnioski z debaty i Państwa spostrzeżenia staną się kierunkiem i podpowiedzią nie tylko dla przyszłych edycji konferencji, ale również dla całej branży.

Obrady konferencji odbędą się 10-11 maja 2022 r. natomiast dzień uczestnicy udadzą się do jednego z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania odpadów w Polsce – Saniko we Włocławku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rynkiem MBP na coroczne święto branży.

Dla Członków PIGO ze względu na Patronat  Branżowy nad wydarzeniem mamy zniżkę:

– rabat 20% na udział online – podczas rejestracji podajemy kod rabatowy: MBP20
– rabat 10% na udział stacjonarny – podczas rejestracji podajemy kod rabatowy: MBP10

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://mbp.abrys.pl/
Kontakt do koordynatora konferencji: Jakub Koronowski, j.koronowski@abrys.pl, 784 036 990

maj
16
wt.
PATRONAT PIGO: 15. Konferencja – Roadshow MECHANICZNE I BIOLOGICZNE PRZETWARZANIE ODPADÓW. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców. ABRYS, UNIEJÓW – JAROCIN WIELKOPOLSKIE CENTRUM RECYKLINGU – ZUOK „ORLI STAW”
maj 16 – maj 18 całodniowy

Dlaczego warto wziąć udział?

15. Konferencja – Roadshow
Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 16-18 maja 2023 r. w Uniejowie – Jarocinie – Orlim Stawie i online.

Roadshow czyli dwa dni wyjazdowe połączone z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw.

Główne tematy konferencji:
– nowe rozporządzenie MBP
– nowy program dofinansowania instalacji do fermentacji
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Roadshow – jedyna taka okazja!

 

15. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów ma w tym roku nową, rewolucyjną formę. Nowa, interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom
w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia dwóch instalacji fermentacji bioodpadów komunalnych na różnych etapach cyklu życia. Jedna instalacja zlokalizowana
w WCR w Jarocinie znajduje się obecnie w trakcie procesu inwestycyjnego, a druga w ZUOK „Orli Staw” w trakcie uruchamiania. Obie instalacje: WCR w Jarocinie i ZUOK „Orli Staw” są kompleksowymi instalacjami komunalnymi będącymi w stanie efektywnie zagospodarowywać pełen strumień odpadów komunalnych w najnowszych technologiach mechanicznych oraz biologicznych. Instalacje te są dowodem na to, że mechaniczno-biologiczne przetwarzania odpadów kojarzące się z odchodzącymi już technologiami przygotowania odpadów do termicznego przetwarzania to obecnie dwa oddzielne procesy, nowoczesne i mające na celu maksymalizację recyklingu mechanicznego i biologicznego. Niebagatelne znaczenie w działaniu obu instalacji ma fakt ich energetycznej samowystarczalności.

Serdecznie zapraszam do wspólnej debaty, wymiany doświadczeń oraz planowania lepszej, ekologicznej przyszłości w gospodarce odpadami.

Piotr Szewczyk, Dyrektor Programowy Konferencji
Rada RIPOK, ZUOK „Orli Staw”

Więcej informacji: https://mbp.abrys.pl/